środa, 1 lipca 2015

Zebranie założycielskie Gminnego Oddzialu Stowarzyszenia

“RKW - Ruch Kontroli Wyborów - Ruch kontroli Władzy”.


Dnia 20 czerwca 2015 r. uczestnicy zebrania koordynatorów RKW w Częstochowie, absolutną większością głosów powołali Stowarzyszenie "RKW - Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy" z siedzibą w Warszawie. Prezesem Krajowego Zarządu Głównego Stowarzyszenia został wybrany dr Jerzy Targalski.


Władze krajowe Stowarzyszenia wezwały do pilnego tworzenia terytorialnych oddziałów w gminach, powiatach i województwach.


Wypełniając wymogi Statutu i apel władz krajowych dziś 1 lipca 2015 r. odbyło się Zebranie Założycielskie członków RKW celem utworzenia Gminnego Oddziału Stowarzyszenia "RKW - Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy" w Szerzynach.


OTO PROGRAM ZEBRANIA ZAŁOŻYCIELSKIEGO GMINNEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA RKW-RKW-RKW W SZERZYNACH:


* Podpisanie listy obecności.
* Wprowadzenie wygłoszone przez Lecha Michalskiego, koordynatora powiatowego RKW w Wyborach Prezydenckich 2015 r.
* Ustalenie ważności zebrania założycielskiego.
* Wybór Przewodniczącego zebrania, Protokolanta i członków Komisji
Skrutacyjnej.
* Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad w głosowaniu jawnym.
* Wybór Koordynatora Gminnego Oddziału RKW, w głosowaniu tajnym.
* Wybór Zastępcy Koordynatora Gminnego Oddziału RKW, w głosowaniu tajnym.
* Wybór Skarbnika Gminnego Oddziału RKW, w głosowaniu tajnym.
* Wybór delegata Oddziału na walne zebranie koordynatorów
powiatowych, w głosowaniu tajnym.
* Wolne wnioski.
* Podpisanie protokołu z Zebrania Założycielskiego Oddziału


Lech Michalski został wybrany w tajnym głosowaniu Koordynatorem Gminnego Oddziału RKW - "Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy" oraz Delegatem Oddziału na Walne Zebranie Koordynatorów Powiatowych.


Od dziś rolę Strażnika Praw Obywatelskich pełnić będę oficjalnie jako Koordynator Gminnego Oddziału RKW w Szerzynach.


Poniżej wybrane paragrafy Statutu RKW
§ 9.
Celem Stowarzyszenia jest:
1. Celem podstawowym Stowarzyszenia jest kultywowanie i kontynuowanie polskich tradycji samorządowych, wolnościowych, niepodległościowych, społecznikowskich, spółdzielczych i państwotwórczych.
2. Krzewienie tradycji i historii związanych z wolnymi wyborami, kontrolą władzy państwowej, spółdzielczej i samorządowej i obywatelską troską o Ojczyznę.
3. Zgodnie z narodową racją stanu, w oparciu o zasady cywilizacji łacińskiej:
• kultywowanie patriotyzmu,
• miłości do Rzeczypospolitej,
w nawiązaniu do dorobku wszystkich tych pokoleń Polaków, którzy stali na straży suwerennej polityki Państwa Polskiego albo o wolną Polskę walczyli.
4. Krzewienie wśród członków stowarzyszenia oraz w społeczeństwie postaw sprzyjających suwerenności i obronności Polski, poszanowania prawa i tradycyjnych swobód obywatelskich.
5. Podnoszenie poziomu kultury politycznej, prawnej oraz troski obywatelskiej o dobro wspólne, świadomości praw obywatelskich, konstytucyjnych oraz prawa do obrony Rzeczypospolitej jako państwa i jego obywateli a także osób skupionych w stowarzyszeniu oraz z nim współpracujących.
6. Uczestniczenie w procesie patriotycznego wychowania młodzieży.
7. Dbałość o szacunek do własnej historii i miejsc związanych z pamięcią historyczną.


§ 23.
5. Władzami Gminnego Oddziału są:
- Walne Zebranie Członków Gminnego Oddziału;
- Zarząd Gminnego Oddziału, na czele którego stoi Koordynator Gminny.


§ 24.
1. Kadencja wszystkich władz Stowarzyszenia trwa 5 lat, a ich wybór odbywa się w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania człon-
ków. Wybór władz następuje spośród nieograniczonej liczby kandydatów.
2. Członkowie wybrani do władz Stowarzyszenia mogą tę samą funkcję pełnić nie dłużej niż przez 2 kadencje.
3. Uchwały władz Stowarzyszenia, o ile statut nie stanowi inaczej, podejmowane są w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania członków.
Zgromadzeni uchwalają głosowanie tajne na wniosek przynajmniej jednego uczestnika zgromadzenia.
4. W przypadku ustąpienia członka władz Stowarzyszenia w trakcie kadencji, skład osobowy tych władz uzupełniany jest spośród niewybranych kandydatów, według kolejności uzyskanych głosów. Liczba dokooptowanych w ten sposób członków władz nie może przekroczyć 1/3 liczby członków pochodzących z wyboru.

Jutro udaję się do Gminy, żeby poinformować Wójta o tym fakcie i zapytać dlaczego nie uzyskałem odpowiedzi na wniosek DIP z 17 czerwca 2015 r.

Link do rozmowy z Jerzym Targalskim.
http://vod.gazetapolska.pl/10454-bedzie-dobrze-dr-jerzy-targalski
.

2 komentarze:

  1. Na podstawie listy obecności chciałbym dowiedzieć się ile osób było obecnych na tym zebraniu oraz kto został zastępcą koordynatora gminnego oraz skarbnikiem? Bo z tego co wiem nie jest to informacja ściśle tajna. Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
  2. Panie Jakubie,
    w Zebraniu uczestniczyło 7 z 8-miu osób, które podpisały Deklaracje Członkowskie RKW.

    Gminny Oddział Stowarzyszenia RKW, jak wynika z nazwy, jest tylko Oddziałem a nie samoistnym Stowarzyszeniem. Nie jestem Prezesem tylko Gminnym Koordynatorem. Jeśli interesuje Pana, kto jest członkiem Stowarzyszenia i jakie pełni funkcje, to po te informacje proszę się zwrócić do Zarządu Stowarzyszenia RKW, którego Prezesem jest Jerzy Targalski.

    Ja, nie mam ani prawa ani obowiązku udzielać tych informacji bez wiedzy i zgody członków i Zarządu Stowarzyszenia. Swoje nazwisko i funkcję mogę podać i podałem, nie pytając nikogo o zgodę. Jeśli któryś z pozostałych członków zechce podać do publicznej wiadomości swoje członkostwo i funkcję w Gminnym Oddziale RKW, to to zapewne uczyni.

    Szkoda, że nie wypełnił Pan Deklaracji o czym informowałem. Wówczas byłby Pan jednym z założycieli a może nawet Koordynatorem, Zastępcą lub Skarbnikiem.

    OdpowiedzUsuń