wtorek, 27 stycznia 2015

Fałszerstwa i manipulacje wyborcze.

Fałszowanie wyborów to nieodłączna cecha wszystkich bolszewickich Wyborów.

10 stycznia 1947 roku do Warszawy przybyła ekipa płk Arona Pałkina, naczelnika wydziału D Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR, specjalizująca się w fałszowaniu i preparowaniu dokumentów pisanych.

Państwowa Komisja Bezpieczeństwa przeprowadziła skoordynowaną akcję LWP, KBW, MO, UB i ORMO przeciwko działaczom i politykom PSL. (Ówczesna PSL Mikołajczyka, poza nazwą, nie ma nic wspólnego z PSL Pawlaka i Piechocińskiego).  

Aresztowano ok. 50-60 tysięcy lokalnych działaczy i sympatyków PSL. Wielu zatrzymanym nie przedstawiono żadnych oficjalnych zarzutów lub nakazu aresztowania.

Tajne bojówki PPR i UB, terroryzowały wsie, dokonując skrytobójczych mordów na ok. 200 członkach PSL. Zmobilizowano też agenturę UB, której zadaniem miała być penetracja środowisk ludowców.

Przeprowadzone 19 stycznia 1947 roku wybory zostały sfałszowane praktycznie na każdym szczeblu komisji wyborczych. Szczegółowy raport z 14 lutego 1947 ujawnił, że fałszerstw dokonali ludzie wyznaczeni przez polskich działaczy przy technicznym nadzorze i wsparciu funkcjonariuszy radzieckich.

“W celu zachowania pełnej konspiracji Bierut wraz z kierownictwem PPR zarządził jednocześnie podjęcie dodatkowych kroków, a mianowicie zamianę urn wyborczych w niektórych obwodach, podrzucanie do urn kart do głosowania, a w niektórych komisjach, gdzie nie było mężów zaufania z partii Mikołajczyka, przygotowanie dwóch egzemplarzy protokołów; w jednym z nich miało nie być danych liczbowych. Protokół bez liczb miała następnie otrzymać trójka z PPR w celu wpisania odpowiednich danych” – pisano.

Od tego czasu wszystkie wybory w PRL-u i III RP były i są w większym lub mniejszym stopniu, fałszowane lub manipulowane.


Udoskonaleniu uległy niektóre sposoby fałaszowania. Obecnie, wszystko przebiega niby zgodnie z prawem ale luki w procedurze wyborczej umożliwiają manipulacje, choć w razie potrzeby fałszuje się wyniki na rympał. Zrezygnowano z aresztowania działaczy i sympatyków opozycji. Nie ma potrzeby! Opozycja jest stosunkowo nieliczna. Nawet, jeśli wygra wybory to i tak bolszewia, równie niewielka, nie dopuści opozycji do władzy. Wieloletnie bolszewickie praktyki i propaganda osiągnęły swój cel, zniechęciły do udziału w wyborach prawie połowę uprawnionych do głosowania.

Z mordów jednak nie zrezygnowano, o czym świadczy chociażby mord smoleński, z 10 kwietnia 2010 r. Zamordowano wówczas, na dwa miesiące przed wyborami, dwóch kandydatów na Prezydenta oraz wielu kandydatów na posłów i senatorów.

To tyle jeśli idzie o historię.

Przejdźmy do wyborów uzupełniających w naszej gminie.

Od czasu, kiedy kandydat na radnego i wójta, Grzegorz Gotfryd, uzyskał w wyborach samorządowych w dniu 16 listopada 2014 r. oba mandaty, było wiadomo, choć z pewnością nie wszystkim, że za jakiś czas, odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy, w okręgu nr 8 w Szerzynach.

Kandydatem mógł być każdy dorosły mieszkaniec gminy, choć głosować na kandydatów będą mogli tylko mieszkańcy 8-go obwodu. Tak więc, kandydatem mógłby być np. mieszkaniec Swoszowej, który do dnia 21 grudnia 2014 roku zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców, po czym wystawiłby swoją kandydaturę.

No, ale żeby zarejestrować KWW, trzeba było znać "Kalendarz Wyborczy", którego trudno znaleźć w zakładce “Wybory Uzupełniające” na gminnym portalu szerzyny.pl czy BiP Szerzyny.  

"Kalendarz Wyborczy" znajduje się na obu portalach ale w formie załącznika do Zarządzenia Wojewody z dnia 11 grudnia 2014. Nie jest opublikowany pod nazwą “Kalendarz Wyborczy”, dlatego ciężko go odnaleźć, jeśli nie wie się, czego i gdzie szukać. W Zarządzeniu Wojewody, które sie otwiera, nie ma mowy o załączniku ani o Kalendarzu.

A oto jakie dokumenty, dotyczące “Wyborów uzupełniających” znajdujemy na gminnym portalu szerzyny.pl

Dnia 11 grudnia 2014 r. Wojewoda Małopolski zarządził wybory uzupełniające na dzień 1 marca 2015 r.

Dnia 15 grudnia 2014 r., Komisarz Wyborczy w Tarnowie, Jacek Satko, informuje, że termin przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych upływa w dniu 22 grudnia 2014 r. oraz, że w terminie do dnia 31 grudnia 2014 r. pełnomocnicy mogą zgłaszać kandydatów na członków Gminnej Komisji Wyborczej.

Tak więc było tylko 6 dni czasu na założenie KWW jeśli ta wiadomość wogóle dotarła do mieszkańców. Idę o zakład, że 99,9% uprawnionych do założenia KWW, o tym upływającym przed świętami terminie, nie słyszała.

Kogo Komisarz Wyborczy informuje trudno powiedzieć, bo brak w tym Komunikacie adresata. Tu link: http://szerzyny.pl/images/materialy/wybory_s_2014/komunikat_komisarza_wyborczego_grudzien_2014.pdf

18 grudnia 2014 r. Wójt Gminy obwieszcza dane dotyczące okręgu wyborczego nr 8, jego granicach i liczbie radnych wybieranych w tym okręgu.

Dnia 5 stycznia 2015 r. Komisarz Wyborczy powołuje 7 osobowy skład GKW a w nim: Agata Gierut, Wacław Kantor, Kamil Nigrobowicz, Hieronim Rogulski, Grzegorz Wierzgacz, Małgorzata Żołądź z Szerzyn i Dominik Wójcik z Ołpin.

Dnia 8 stycznia 2015 r. podjęto i opublikowano  Uchwałę nr 1/2015 Gminnej Komisji Wyborczej w sprawie wyboru Przewodniczącego i wiceprzewodniczącego GKW - Małgorzata Żołądź i Dominik Wójcik.

Dnia 8 stycznia 2015 r. GKW publikuje Komunikat w sprawie składu Komisji i dyżurach w celu rejestracji list kandydatów na radnego.  Tego Komunikatu darmo szukać na portalu szerzyny.pl

Dnia 21 stycznia 2015 r. GKW zawiadamia o losowaniu numerów dla  kandydatów komitetów wyborczych. Nazwisk kandydatów nie ogłoszono!

26 stycznia 2015 r. GKW obwieściła, że w wyborach uzupełniających startują:
  1. Ciombor Andrzej z listy KWW Sprawiedliwa Gmina Szerzyny,
  2. Żołądź Jan z listy KWW Wspólna Gmina Szerzyny.

Do 30 stycznia 2015 należy zgłaszać kandydatów do Obwodowej Komisji Wyborczej.

Kandydatów do ObKW mają prawo zgłaszać pełnomocnicy KWW czyli …
no, właśnie: Kto i kiedy założył KWW? Kim są pełnomocnicy?

Tego nie dowiemy się z gminnych portali. Należy przeszukać portal Komisarza Wyborczego w Tarnowie i tam znajdziemy interesującą nas informację:
19 grudnia 2014 r. Grzegorz Dłuski założył KWW Sprawiedliwa Gmina Szerzyny, a dnia
22 grudnia 2014 r. Jan Żołądź założył KWW Wspólna Gmina Szerzyny.

Tak więc pełnomocnicy KWW, panowie Dłuski i Żołądź obsadzili swoimi znajomymi kilkuosobową GKW oraz obsadzą swoimi znajomymi ObKW w Szerzynach.

Grzegorz Dłuski to druh a zarazem Naczelnik i Komendant OSP gminy.
Druh Dłuski założył KWW o nazwie podobnej do nazwy komitetu, z którego kandydował nasz obecny Wójt, Grzegorz Gotfryd.
 
Jan Żołądź? W jakim stopniu pokrewieństwa pozostaje Jan Żołądź do pani Małgorzaty Żołądź - nie wiem! Czyżby to była tylko zbieżność nazwisk?
Żołądź założył KWW o nazwie podobnej do nazwy komitetu, za którym stał druh Wacek.

Tak więc, którego by kandydata nie wybrać, stoi za nim druh ze straży ogniowej oraz druh wszystkich druhów, gienerał Waldek “Nocna Zmiana”.

Po co więc ta cała “szopka” z wyborami, skoro już dziś można powiedzieć, że mandat radnego “zdobędzie” druh Ciombor, powiększając grono druhów w Radzie Gminy.

Dzierżąca władzę, po wiejskich gminach, sitwa Waldka “Nocna Zmiana”, raz zdobytej za komuny “waadzy” nie odda. A przy okazji “wyborów”, swojakom da zarobić, nie tylko na dietach w komisjach.

Na tym polega subtelny mechanizm wyborczej manipulacji w całym kraju. “Wybory uzupełniające” w naszej gminie posłużyły mi tylko za przykład.

Nie ma się co dziwić, że ktoś manipuluje, skoro prawo i obowiązująca procedura wyborcza na to pozwala.

No, cóż! Musimy to sobie uświadomić i odpowiednio się zachować.

Należy iść na “wybory” i dać wyraz swej dezaprobaty tym draństwom poprzez unieważnienie swego głosu. Tylko to, póki co, nam pozostało!


Frekwencja byłaby duża a ważnych głosów jak na lekarstwo.

5 komentarzy:

  1. Ciombor jest ok , radni niewypały przegrali 16 listopada , jeden otwarł swój beznes w szkole prowadzi sklepik i na promocji sprzedaje czipsy i batoniki dzieciom w Czermnej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O! - idzie w ślady prywatnego przedsiębiorcy Strugały. Ciekawe, czy będzie starał się o alkohol? - ksiądz mu załatwi...

      Usuń
  2. Parodia, tak jak już pisałem wpadliśmy w kolejną SITWĘ tym razem z udziałem nowego wójta i jego pachołków!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nowy Wójt stawia na prywatą inicjatywę i swobodę działalności gospodarczej oraz popiera wolny rynek .

      Usuń
  3. Jeśli kandydatem mógł być każdy, każdy mógł założyć swój komitet, a Pan tak dobrze zorientowany w temacie, to dlaczego Pan nie założył swojego komitetu i nie zgłosił swojego kandydata (np. samego siebie)? blog jest "podobno" najpoczytniejszym źródłem informacji w gminie, cieszy się Pan popularnością, także to była najlepsza okazja do pokazania jak ma wyglądać praworządność i "demokracja", bo póki co, to słychać z Pana strony nędzne prowokacje przeciw OSP. A Pan jest niezrzeszony w OSP, więc w świetle głoszonych idei kandydat prawidłowy, a przynajmniej z poza sitwy Prezesa Waldemara Pawlaka.
    Więc?

    OdpowiedzUsuń