piątek, 31 października 2014

Stanisław Kmiecik - kłamie czy mówi prawdę?

Chodzi o przynależność Stanisława Kmiecika do PSL-u.


Strona Medialnego portalu ziemi brzeskiej,
w artykule - Wybory 2014: Siedem miejsc w Sejmiku, z dnia 10 września 2014, podaje, że na liście PSL znajduje się 9 kandydatów, m.in. Stanisław Kmiecik, wójt Szerzyn. Nazwisko Kmiecika na tej liście, chyba nie znalazło się bez wiedzy i zgody kandydata.


Strona PKW.


Na stronie PKW na liście PSL do Sejmiku znajdujemy 14 kandydatów, w tym aż 6 z powyższej listy z Sorysem, Brachem i Sady na czele. Brak jednak Kmiecika. Jak widać, chłop się nie załapał, mimo, że lista powiększyła się o kilku nowych kandydatów.


Kmiecik jako kandydat na wójta gminy Szerzyny, występuje jako kandydat KWW Samorządni Gminy Szerzyny i nie przyznaje się do członkostwa w PSL-u. http://szerzyny.pl/images/materialy/wybory_s_2014/obwieszczenie_o_kandyd_na_wojta.pdf

Na stronie PKW ogłaszającej wyniki głosowania na wójta w 2010 r. czytamy, że “nie należy do partii politycznej”. Tego rodzaju stwierdzenie, składa kandydat i poręcza własnoręcznym podpisem w załączniku potwierdzającym swoją kandydaturę.


Jak to jest, ze Stanisławem Kmiecikiem, kandydatem na wójta, na kolejną już trzecią kadencję?


Kłamie czy mówi prawdę?


Są trzy możliwości na Tak i jedna na NIE.


  1. Jest członkiem PSL-u.
  2. Jest tajnym członkiem PSL. Jeśli takie członkostwo istnieje.
  3. Jest sympatykiem PSL, na którego partia może zawsze liczyć.
  4. Nie jest członkiem PSL.


Kandydat Kmiecik, gdyby chciał, mógłby nam odpowiedzieć na to pytanie.
Obawiam się jednak, że odpowiedź ta by brzmiała: “Jo nie wiem”.


Mimo to, w imieniu elektoratu Gminy Szerzyny zadaję 2 pytania kandydatowi na wójta Gminy Szerzyny - Stanisławowi Kmiecikowi:


  1. Czy jest/był Pan członkiem PSL-u. Jeśli tak, to od kiedy?
  2. Czy był Pan członkiem ZSL lub innej komunistycznej partii? Jeśli tak, to od kiedy?


Jeśli Kmiecik zignoruje te pytania, to będę wdzięczny, jeśli znajdzie się ktoś, kto posiadając wiedzę na ten temat, zechce nas, elektorat szerzyński o tym poinformować. Proszę jednak podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem.


Obecny wice Przewodniczący Rady Powiatu, Wacław Sychta i ponownie kandydat na radnego powiatu, w poprzednich wyborach, ukrywał swoje członkostwo w PO.

Ciekawe czy wstydzą się przynależności do tych partii, czy też obawiają się, że nasz elektorat, w większości PiS-owski, ich nie poprze?

NIE BĄDŹ FRAJEREM! NIE GŁOSUJ ZA PO i PSL-em!

czwartek, 30 października 2014

Zasady dotyczące komentarzy.

Pod wpisem z dnia wczorajszego, zaledwie w ciągu kilku godzin pojawiło się aż 15 komentarzy w znacznej większości, to bolszewickie inwektywy. No cóż, jeśli komuś brakuje argumentów to używa bezczelnych pomówień.


Nie mam nic przeciwko temu, żeby pod Anonimowym wpisem, ogłaszać swoją opinię z poglądami wyrażanymi przeze mnie w treści wpisu. Anonimowy wpis nie jest niczym złym, jeśli nie jest bezczelnym pomówieniem. Dopuszczam nawet taką sytuację, że pod Anonimowym wpisem ukaże się komentarz wychwalający PRL, bądź szerzej komunę, jeśli komentator będzie używał argumentów. Każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów.


Pomówieniem jest np. stwierdzenie, “Pan taki i taki oszukiwał tego lub owego lub ukradł to lub tamto”. Jeśli ktoś ma dowody na postępowanie niezgodne z prawem, to powinien powiadomić prokuraturę a nie rozpisywać się o tym w komentarzach, ukrywając się za maską Anonima.


Taki osobnik, to zwykły bolszewicki cham.


Tę piosenkę sobie podśpiewuję, gdy spotykam się z chamstwem.


“Uczyła mnie mama,
bym się nie bał chama,
kształciła mnie matka
na historii świadka.


Uczyła mnie mama
bym się nie bał chama,
bo cham to jest cham,
i boi się sam.”
                                 Słowa Jana Tadeusza Stanisławskiego

środa, 29 października 2014

Stosunek do PRL-u.

Pod wpisem z dnia 27 października 2014 r., zatytułowanym “Nie tędy droga!” dotyczący informacji, że złożyłem w gminie trzy Wnioski w procedurze Dostępu do Informacji Publicznej, związane z nowo wybudowanym Stadionem i Uchwałą RG z kwietnia tego roku, ukazało się aż 27 komentarzy, ale żaden nie dotyczył meritum wpisu.


Wszystkie komentarze bezpośrednio lub pośrednio dotyczyły sprawy o której nadmieniłem na marginesie, a mianowicie sprawy dostępu do zakupu legalnego artytułu spożywczego jakim jest alkohol. I nie o alkohol mi chodziło a o niedyskryminujące prawo sprzedaży tego artykułu przez spożywcze sklepy.


I tu, z uwagi na fakt, że pokrzywdzonym, w jakiejś mierze, jest m.in. Strugała, zaczęły sypać się wyzwiska i pomówienia, co skłoniło mnie do usunięcia trzech najbardziej wulgarnych wpisów.


To z kolei sprawiło, że ukazało się kilka wpisów, które zarzucają mi wprowadzenie cenzury z obawy przed krytyką mojej osoby i trzy komentarze zgoła chamskie.


Przytoczę je tu w całości wraz z jedną moją krótką, wyjaśniającą odpowiedzią.

wtorek, 28 października 2014

Mitoraj - Niedziela - Szwandroch - Biernacki - Gabryel: pięciu “wspaniałych”.

Czy to nie chora sytuacja, że pięciu sołtysów zabiega o mandaty radnych? Gabryel do Rady Powiatu a pozostali do Rady Gminy. Powinno być prawo, że jedna osoba, może pełnić tylko jeden płatny tzw. “obowiązek społeczny”. Chociażby dlatego, żeby więcej ludzi mogło brać czynny udział w “życiu danej społeczności”. Kumulowanie władzy, niewiele ma wspólnego z demokracją, raczej z bolszewicką dyktarurą. Piszę o tym we wpisie zatytułowanym “Na kogo nie głosować w drugiej kolejności!”.

O kandydacie Gabryelu  znajdą Państwo informacje we wpisie - “Gabryel, Pilch, Sychta - kandydaci do Rady Powiatu”.

O Biernackim we wpisie - “Antas - Biernacki - Strugała: kandydaci do Rady Gminy”.

Pozostaje zapoznać się z Władysławem Mitorajem, Niedzielą i Szwandrokiem.

Władysław Mitoraj - od wielu lat sołtys Szerzyn i radny.
Oświadczenia majątkowe.

Władysław Mitoraj - nota biograficzna


Wiesław Niedziela - od wielu lat sołtys Swoszowej i radny.
Oświadczenia majątkowe.

Wiesław Niedziela - nota biograficzna



Wiesław Szwandrok - nowy sołtys Żurowej.
Póki co, jedna rzecz jest pewna. Startuje w Okręgu nr. 13, z listy wójta, jako kontr-kandydat obecnego radnego Wojciecha Bąka. Bąk to radny, nie należący do żadnej frakcji  - chodzi pewnie o wyeliminowanie go z przyszłej Rady Gminy.  

P. Mitoraj - G. Gotfryd, Gogola - Czerkies: starcie dwu frakcji rządzącej sitwy.

Prymitywne ludy, żyjące w zamierzchłej przeszłości nie kojarzyły dwu faktów, stosunku płciowego pomiędzy kobietą i meżczyzną i faktu narodzin dziecka w dziewięć miesięcy później.

Wydawać by się mogło to dziwne, gdyby nie to, że spora część mieszkańców naszej gminy i kraju, nie widzi związku pomiędzy tym na kogo głosują (lub nie) a biedą w jakiej jest pogrążony nasz kraj, w tym i nasza gmina. Jeśli idzie o wskaźnik biedy, to nasza gmina zajmujemy czwarte miejsce od końca. Za to, jesteśmy na wysokim miejscu, jeśli idzie o pożyczki.

Jak człowiek o zdrowych zmysłach, może oddać swój głos, na kogoś, kto nigdy nie prowadził żadnego biznesu, nawet stoiska z lodami, a pcha się, żeby zarządzać wspólną gminną kasą, wartości około 25 mln?

Wygrywają wybory, bo spora a czasem większa część elektoratu nie idzie głosować. Poddają się bez walki. I o to, tym szalbierzom chodzi. Oni Nas nie potrzebują - sami się wybiorą. Przywódca sitwy wskaże, kogo chce mieć w radzie (która powinna go kontrolować) a członkowie i zarazem beneficjenci sitwy, pójdą i zagłosują.

Sitwa rodzinno-partyjna, Kmiecik-Gotfryd, chodź cztery lata temu uległa podziałowi, w obecnych wyborach wystawia swoje kandydatury na wójta oraz 23 z 39 kandydatów na radnych.

Decydująca walka, jeśli idzie o skład przyszłej Rady, rozegra się w obwodach nr. 4 i 8. Zmierzą się tam kandydaci wójta, Piotr Mitoraj i Gogola z Grzegorzem Gotfrydem i Czerkiesem. Cała czwórka jest w Radzie, po wyborach dwóch z nich utraci swe miejsca i wpływy. Przegrana Gotfryda będzie końcem jego kariery politycznej.

Pominę informacje o Gotfrydzie, bo na jego temat jest już wpis - “Grzegorz Gotfryd - kandydat “Sprawiedliwych”. Przejdźmy do pozostałych kandydatów.

Piotr Mitoraj - przedsiębiorca. To facet, który jako Przewodniczący Komisji rozpatrującej pewną sprawę, nakazał mi opuszczenie sali, bo nie byłem zaproszony. Kiedy zapytałem o podstawę prawną (bo, takie żądanie jest niezgodne z prawem), odpowiedział, że on nie musi znać prawa, bo on tu rządzi. Zaprotestowałem i powiedziałem, że nie opuszczę zebrania, wtedy Przewodniczący przerwał zebranie i opuścił salę. Jeśli pragniesz takiego reprezentanta, to nic innego, jak na niego głosować - “dwoma rencami”.

Oświadczenia majątkowe.

Takie ‘oświadczenie majątkowe’ to kpiny

Piotr Mitoraj - nota biograficzna

Dziwne oświadczenia majątkowe radnego


Karol Gogola - spawacz.

Oświadczenia majątkowe.

Karol Gogola - nota biograficzna.


Stanisław Czerkies - sprzedawca.

Oświadczenia majątkowe.

poniedziałek, 27 października 2014

Nie tędy droga!

Kampania wyborcza w pełnym toku. Nie tylko krew ale i gorzała się leje na wszelkiego rodzaju “iwentach” organizowanych przez aspirujących ponowie o władzę wujów. A to “Złota jesień”, a to uroczyste oddanie “tego lub owego”, a za tydzień lub dwa później, poświecenie tego lub innego sztandaru. Poza tym kopie się na potęgę rowy i rozwozi ziemię bądź tłuczeń oraz przy pomocy płatnych ochotników, sprząta centra wsi. Wszystko to się odbywa przy akompaniamencie śpiewu dzieci i młodzieży, wystrzałów rac i rozbłysków ogni sztucznych, przy ryku motocykli sprowadzanych z Tarnowa i jazgocie orkiestr dętych bądź  wzdętych, pod patronatem naszych wujów.

Żeby nie było aż tak wesoło, w ramach dostępu do informacji publicznej, przesłałem wczoraj do Urzędu Gminy trzy wnioski.

Pierwszy z nich dotyczy nowo otwartego obiektu sportowego - Stadionu w Szerzynach. Uszła mojej uwadze uroczystość otwarcia obiektu, więc pozostaje mi tylko pytać: Czy i kiedy PINB  (Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego) w Tarnowie odebrał ten obiekt?

Drugi wniosek to pytanie dotyczące drogi dojazdowej do Stadionu. Czy i od kiedy Gmina jest właścicielem nieruchomości, na której zbudowała asfaltową drogę i czy PINB ją odebrał?

Trzeci wniosek jest związany z Uchwałą Rady Gminy z kwietnia tego roku. Radni uchwalili, że 41 odcinków dróg dojazdowych zalicza się do kategorii dróg gminnych.

O drogi gminne trzeba dbać - naprawy, odśnieżanie, itp. Należy przyjrzeć się do kogo, te nowe drogi gminne, prowadzą?

Z tego co mi wiadomo Rada Gminy nie może podjąć uchwały o zaliczeniu dróg do kategorii publicznych dróg gminnych, jeśli gmina nie uzyskała wcześniej prawa własności nieruchomości, po których drogi te przebiegają. Pytanie dotyczy więc prawa własności.

Przeznaczenie określonych nieruchomości pod gminną drogę publiczną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie jest równoznaczne z nadaniem jej statusu drogi publicznej. Plan miejscowy wiążąco określa dopuszczalny sposób zagospodarowania nieruchomości, ale tego zagospodarowania nie zmienia. Odpowiednie organy muszą podjąć dalsze czynności prawne i faktyczne, aby nadać drodze status drogi publicznej. Drogi gminne stanowią własność gminy. Wobec tego przed podjęciem uchwały o zaliczeniu drogi do kategorii dróg gminnych, gmina musi uzyskać prawo własności do nieruchomości.

Jeśli wszystko, o czym mowa powyżej, przebiegło zgodnie z prawem, to odpowiedź otrzymam w terminie do dwu tygodni, jeszcze przed dniem Wyborów.

Przy okazji omówię tu, jeszcze jedną sprawę, a mianowicie “dostęp do zakupu alkoholu”.

Przy różnego rodzaju imprezach organizowanych na terenie gminy przez lub za pozwoleniem Urzędu, organizatorzy pewnie dostają zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Tak czy nie, alkohol leje się strumieniami.

Dziwi więc fakt, że miejscowi właściciele sklepów muszą składać “papiery” o zezwolenie na sprzedaż alkoholu i zezwoleń nie otrzymują. Wójt oficjalnie tłymaczy odmowę, ograniczoną przez Radę Gminy, ilością koncesji.

Właścicielka, niedawno otwartego sklepu spożywczego w Ołpinach otrzymała odmowę, mimo, że o zezwolenie wystąpiła wcześniej niż właściciel innego sklepu. Oficjalne uzasadnienie - ograniczona ilość koncesji. Nie oficjalny powód, to nieprzestrzeganie, bezprawnej uchwały Rady Gminy, o godzinach otwierania sklepów w niedziele.

Wkrótce, w Szerzynach zostanie otwarte największe w naszej gminie Centrum Handlowe. Na parterze tego budynku, będzie mieścił się największy w Szerzynach sklep spożywczy. Z tego co słyszę, najemca lokalu ma problem z uzyskaniem zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Wyjdzie na to, że na zakupy będziemy się udawać do Centrum a po butelkę wina bądź napoju “wyskokowego” trzeba będzie się udać do GS-u lub sklepu mieszczącego się w domu rodziców radnego. Radnego startującego z listy wójta.

Zdrowy rozsądek podpowiada, że każdy sklep spożywczy w gminie, duży czy mały, powinien mieć zezwolenie na sprzedaż alkoholu. W przeciwnym razie, ilość koncesji należy ograniczyć do jednej i przyznać ją żonie wójta. A co, nie wystarczy jedno miejsce sprzedaży? Niech wiedzą, kto tu rządzi!

Nie tędy droga! Wuju!

NIE BĄDŹ FRAJEREM!
NIE GŁOSUJ ZA PO i PSL-em!


niedziela, 26 października 2014

Antas - Biernacki - Strugała: kandydaci do Rady Gminy

Marek Antas i Władysław Biernacki, zwłaszcza po “zamachu” Gotfryda na ojca chrzestnego, stanowią jądro kliki Kmiecika. Antas to nauczyciel, były dyrektor szkoły w Czermnej, obecnie Przewodniczący Rady Gminy, członek honorowy OSP Czermna. Biernacki jest emerytem, wieloletnim sołtysem Czermnej i gospodarzem OSP oraz radnym gminy Szerzyny.

Do niedawna dyrektorem szkoły w Czermnej był Wacław Sychta (PO) - wice Przewodniczący Rady Powiatu. W gronie nauczycieli poza Antasem znajdujemy takie nazwiska jak: Maria Antas, Anna Biernacka, Renata Sychta.


Nic dziwnego, że klika Kmiecika ma w Czermnej, miejscu urodzin Kmiecika, mocną pozycję, zwłaszcza jeśli do tego grona dołączyć ks. Stanisława Madeję, nauczyciela religii. Jeśli ktoś odważyłby się mieć inne zdanie niż ta sitwa, no to ma, mówiąc kolokwialnie, przechlapane.


Taką osobą jest szerzyński przedsiębiorca Alfred Strugała, którego żona prowadzi w Czermnej niewielki sklep. W obecnych wyborach Strugała kandyduje do samorządu z  tego samego obwodu co Antas. Szanse ma niewielkie, bo przecież nie uczy dzieci, nie załatwi też niczego ani w sołectwie ani w gminie. Od wielu lat ma jednak sporo problemów będących wynikiem knowań i fałszywych oskarżeń ze strony członków sitwy wójta.


Wiele materiałów poniżej prezentowanych dotyczy tych trzech kandydatów do Rady Gminy Szerzyny - Antasa, Biernackiego i Strugały.  Oto niektóre z nich.  

sobota, 25 października 2014

Gabryel, Pilch, Sychta - partyjni kandydaci do Rady Powiatu

Żaden z KWW utworzonych w naszej gminie nie zgłosił kandydata na radnego do Rady Powiatu. Uczyniły to za nas KW partii politycznych i KWW Ziemia Tarnowska (Krasa) dokonując wstępnego wyboru. Partyjni towarzysze zgłosili łącznie 39 kandydatów, w tym 17 osób z naszej gminy.


Na poszczególne kandydatury będą głosować lub nie, wyborcy gmin: Szerzyny, Ryglice i Rzepiennik Strzyżewski. Duże szanse na wybór mają osoby z pierwszych miejsc na listach i znani w swoich gminach. W gruncie rzeczy nie chodzi o wybór a o plebiscyt popularności.


Z naszej gminy, w/g mnie, na wygraną w plebiscycie mają szanse tylko trzej kandydaci: z PO - Wacław Sychta (dyr. szkoły), z PSL - Roman Gabryel (pracownik UG) i kandydat, jedynej partii opozycyjnej, PiS - Tomasz Pilch (były wójt).


Niewiele o tych kandydatach wiadomo, poza tym, gdzie pracują. Żaden z nich nie pofatygował się przedstawić wyborcom swego programu, nie mówiąc o biografii. Wyborcy mają podjąć decyzję patrząc na fotografię, wsłuchując się w brzmienie nazwiska lub po prostu, zaufać partii.


Wacław Sychta:
członek PO, obecnie dyr. szkoły w Szerzynach, od dwu kadencji wice Przewodniczący  Rady Powiatu.


W obecnej kadencji, jako radny powiatu, reprezentujący naszą gminę, złożył dwie interpelacje. Pierwsza - w sprawie zamontowania barier energochłonnych na drodze w Żurowej, druga - w sprawie ułożenia korytek przy drodze Szerzyny-Czermna.


Jako radny w Radzie Powiatu z tytułu pełnienia (płatnych oczywiście) obowiązków społecznych w 2013 r. otrzymał wynagrodzenie w wys. 25190 zł., zwolnionych z podatku.
Tu link do oświadczeń majątkowych:


Nowy most w Szerzynach


Ludzie w biznesie
Sprawa “wykształcenia Marka Antasa”


Roman Gabryel:
członek PSL, kierownik referatu wydający zarządzenia w imieniu wójta, sołtys, Prezes OSP Ołpiny i członek zarządu LKS Olszynka..


Oświadczenia majątkowe:


Kandydaci PSL


Sprawozdanie z wiejskiego zebrania


Zmiany w Zarządzie


Tomasz Pilch:
członek PiS, właściel Firmy Usługowej Szkolenia i Doradztwo, nauczyciel, były wójt Gminy Szerzyny.


Za rządów Pilcha, gmina Szerzyny powróciła w granice powiatu tarnowskiego. Centrum dywersji była wówczas wieś Czermna. Tu link do artykułu opisującego te spory: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20020502/WEEKEND/205010009


Oświadczenia majątkowe:


Jeśli ktoś z czytających posiada jakieś wiadomości dotyczące tych i wszystkich innych kandydatów, proszę je opisać lub zamieścić link.

Nie bądź frajerem! Nie głosuj na kandydatów PO-PSL!